www.rozgadani.4ra.pl

Rozmowy o Sklepach Internetowych

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 713 44

Gerwaz82
Gość
Windows 7Firefox 43.0

Problem z płatnościami

Witam.
Ostatnio przeglądałem historię transakcji z banku i mam wiele dziwnych płatności do stron internetowych, których nawet nie znam. Bardzo dużo kupuje przez internet, i stąd pytanie czy podczas przeglądania internetu mogą zostać pobrane pieniądze z mojej karty? Albo może przelewy mogą być błędnie nazwane? Sam nie wiem..?

#2 714 24

zamora78
Użytkownik
Windows 7Opera 35.0.2066.68

Odp: Problem z płatnościami

Podbijam pytanie, bo jak sobie przypominam, to miałam kiedyś podobnie.

Offline

#3 715 56

przybys
Użytkownik
Windows 7Firefox 43.0

Odp: Problem z płatnościami

Z tego co słyszałem to niektóre większe sklepy internetowe potrafią pobrać opłate z karty po zalogowaniu-warunek: Musiszmieć przypisaną kartę do sklepu.

Offline

#4 717 45

Andrzejewicz
Administrator
Windows 7Firefox 43.0

Odp: Problem z płatnościami

Wbrew pozorom, nie jest to wcale taką rzadkoscią, chociaż mało kto w Polsce ma z tym problemy. Ogólnie klienci takich sklepów jak aliexpress, amazon, eBay, i innych podobnych sklepów, lub instytucji, które mają zapisane Twój nr karty, ze wszystkimi danymi i mogą pobierać opłaty nie wymagając od Ciebie podania kodu CVV.


Żeby zrozumieć o co chodzi, trzeba spojrzeć z bardziej technicznej strony. Podczas zakupów w takim sklepie bank weryfikuje przez internet zgodność transakcji. Bank "widzi", że przekierowany zostałeś z konkretnej strony, pobiera opłate teraz albo po dłuższym czasie (Taki eBay czy amazon podobno potrafią i po 2-3 tygodniach odebrać należnosć. Były nawet przypadki, że towar został dostarczony, a opłata nie została pobrana [dblpt]D). Ale wracając do tematu, kasa pobrana i niby wszystko ok. Tylko, że w regulaminie tych sklepów widnieje zapis, że wszelakie dodatkowe koszta za transport ponosi kupujący. W tym wszelakie cło, sprowadzenie produktów z innego magazynu w innym kraju nawet(dlatego na niektóre produkty czeka się dłużej niż pierwotnie powinno). Sklepy zazwyczaj sumują te "dodatkowe koszta" i obciążają nimi rachunek klienta. I tu się zaczyna cyrk, bo robią to w momencie zalogowania na strone sklepu, a system ma parę wad.


Przetwarzanie danych nie radzi sobie z wszelkiej maści tabletami, czasem też z rzadko "czyszczonymi" komputerami. Cache przeglądarki internetowej jest zawalone informacjami z reklam, które w odnosnikch mają możliwość płatnosci internetowych. System potrafi się "zagubić" w tym cache i "podpiąć" złą nazwe w stosunku do operacji. Zazwyczaj są to nazwy wiekszych sieci handlowych, bukmacherów, serwisów hostingowych, operatorów sieci telefonicznych itp. Po prostu przeglądarka zapisuje dane z tych wszystkich mniej, bądź bardziej inwazyjnych reklam w internecie, a system ma problem z odnalezieniem własciwej nazwy. Gorzej, że swoje reklamy mają też serwisy erotyczne, i pod to też potrafi się podpiąć... [dblpt]D

Offline

#5 718 44

MartaP
Gość
Windows 7Firefox 43.0

Odp: Problem z płatnościami

Niesamowite. Nie słyszałam nigdy o tych dodatkowych opłatach. A duże one są? I skąd o tym wszystkim wiesz?

#6 719 51

odzwierny
Administrator
Windows 7Chrome 48.0.2564.109

Odp: Problem z płatnościami

Ja o tych opłatach wiem od dawna. Na szczescie one są u mnie w rachunku zapisane nazwą sklepu i nie mam problemu [sred])

Offline

#7 723 20

Andrzejewicz
Administrator
Windows 7Firefox 43.0

Odp: Problem z płatnościami

MartaP napisał/a:

Niesamowite. Nie słyszałam nigdy o tych dodatkowych opłatach. A duże one są? I skąd o tym wszystkim wiesz?

Opłaty są zależne od drogi jaką musi towar przebyć i od samego towaru. Może to być np. 10-20 zł jeżeli jest to ściągane z europy, a może i kilkadziesiąt jak z Azji czy USA. Dochodzi jeszcze możliwe cło i wychodzi sporo drożej niż byśmy chcieli. Jak ktoś kupuje od czas do czasuna tych portalach to rczej problemu mieć nie powinien, ale im więcej produktów, tym większe prawdopodobieństwo, że się można "naciąć". A wiem to, bo pracowałem 2 lata na magzynie w Amazonie [sred])


odzwierny napisał/a:

Ja o tych opłatach wiem od dawna. Na szczescie one są u mnie w rachunku zapisane nazwą sklepu i nie mam problemu [sred])

No to masz szczęscie kolego [sred]) U nas na hali krążyła legenda o człowieku, któremu opłatę przypadkowo podpięto pod jakiś zagraniczny portal z sexkamerkami [dblpt]D Żona zobaczyła i musiał się pogodzić ze spaniem na kanapie przez 3 tygodnie [dblpt]D

Offline

#8 725 07

Waldi
Gość
Windows 7Firefox 43.0

Odp: Problem z płatnościami

Wiem jak działa ten system z pobieraniem dodatkowych opłat, ale co jeżeli np przestaniemy wchodzić na stronę sklepu albo nie mamy pięniędzy na przypisanej do sklepu karcie?

#9 726 28

Andrzejewicz
Administrator
Windows 7Firefox 43.0

Odp: Problem z płatnościami

Waldi napisał/a:

Wiem jak działa ten system z pobieraniem dodatkowych opłat, ale co jeżeli np przestaniemy wchodzić na stronę sklepu albo nie mamy pięniędzy na przypisanej do sklepu karcie?

Jeżeli opłata nie zostanie pobrana w ciągu 3 miesięcy, za wszelkie dodatkowe koszta sklepy obciążają konto sprzedawcy

Offline

#10 730 48

Gerwaz82
Gość
Windows 7Chrome 48.0.2564.109

Odp: Problem z płatnościami

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedż. Teraz już rozumiem jak to działa [dblpt])

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
ngnlife-newgamenewlife - minetest - manateam - prawilnemordeczki - heden